Servis lyží Petržalka

Servis lyží a snowboardov končí 12.3.2020. Aktívny bude opäť od novembra 2020. Ďakujeme za dôveru!

Ponúkame profesionálny servis lyží a snowboardov! 

S využitím modernej švajčiarskej technológie Montana uspokojíme všetky vekové aj výkonnostné kategórie (deti, rekreačných a športových lyžiarov či závodné tímy). Len ak sa dopredu pripravíte na lyžovanie alebo snowboardovanie, zažijete úplnú spokojnosť a bezpečnosť na svahu! Servis vykonáva odborník s vyše 10 ročnými skúsenosťami.

montana

Náš skiservis Petržalka sa rozrástol o nový stroj na testovanie funkčnosti vášho viazania – Montana DMG 2000. Ide o mašinku, vďaka ktorej vám nastavíme silu vypínania viazania (na základe vami zadaných parametrov lyžiara) a následne stroj otestuje funkčnosť vypínania viazania. Správnym nastavením a otestovaním viazania vám zaručíme prevenciu proti úrazom na lyžiach a zvýšime tým vašu bezpečnosť.

Potvrdenie, ktoré od nás dostanete, vám pomôže pri riešení poistných udalostí pri lyžiarskych úrazoch!

Cenník servisných prác je TU.


Servisný postup – 5 krokov pre nezabudnuteľné zážitky:

1. Čistenie a oprava sklznice - prebrúsenie plochy sklznice na brúsnom páse bez prítlaku slúži k odstráneniu starého vosku a zvýraznenie potrebných miest budúcej opravy. Mechanické vyčistenie poškodenej sklznice (škrabance a ryhy) zaručí dokonalé spojenie novo natavovaného P-tex materiálu s pôvodnou sklznicou.

2. Základné prebrúsenie - ideálnu optickú rovinu sklznice a spodnej hrany docielime iba brúsením pomocou brúsneho kameňa s kontaktným prítlakom a rýchlosťou posunu.  Finálne brúsenie - na ideálne rovnú plochu sklznice „rysujeme" finálnu štruktúru opäť použitím brúsneho kameňa s obmenou otáčok jeho rýchlosti, rýchlosti posunu a prestavenia povrchovej štruktúry- zarovnanie kameňa diamantom.

3. Uhlovanie bočnej hrany - uhol bočnej hrany závisí od typu a charakteru lyže alebo snowboardu, skúseností používateľa a tvrdosti podložky.

4. Tuning spodnej hrany - slúži k prenosu účinnosti bočného uhlu hrany na snehovú podložku, zvlášť pri jazde po hrane pri carvingovom oblúku, zabraňuje nežiaducemu zarezávaniu hrán.

5. Voskovanie a leštenie - samotné brúsenie je vždy veľký zásah do jednotlivých pórov sklznice, základná impregnácia je zvlášť potrebná k hĺbkovej ochrane póru a zaistenie jeho elasticity. V prípade dobre zvolenej a vykonanej štrukturácie sklznice je vosk chápaný ako sekundárny proces pre impregnáciu, nie ako spôsob, ako dosiahnuť výraznú zmenu klzných vlastností lyže.

Adresa

Betliarska 11
851 07 Bratislava
Telefón: 02/ 38 10 36 55
mail: petrzalka@sportservis.sk

Otváracie hodiny 

Pondelok: ZATVORENÉ 
Utorok - piatok: 10:00 - 19:00 
Sobota: 09:00 - 14:00 
Nedeľa: ZATVORENÉ