Prečo je servis lyží dôležitý?

Pravidelný servis je predpokladom silnejších zážitkov z jázd, športových výkonov a vyššej bezpečnosti lyžiarov a snowboardistov.

Pravidelným servisom si predĺžite životnosť vašich lyží a snowboardu.

Pred lyžiarskou sezónou

Ak ste nestihli servis po ukonční sezóny, je najvyšší čas dopriať lyžiam starostlivosť, aby vás na svahu nezradili. Doma skontrolujte stav viazania (či pevne drží, nie je korodované), jeho nastavenie a sklznicu nechajte na profesionálov, ktorí sa postarajú o sklznú plochu, hrany a ochranu. Ak ste servis po skončení sezóny absolvovali, bude stačiť kontrola povrchu a vyleštenie vosku a môžete ísť na svah!

Počas sezóny

Ak lyžujete niekoľko krát za rok, je dôležité, aby sa štruktúrovanie plochy sklznice, uhlovanie hrany a impregnácia voskom uskutočňovali niekoľkokrát počas zimnej sezóny. Berte ohľad na frekvenciu lyžovania a samotné snehové podmienky ako kamene na svahu, prírodný, či technický sneh.

Po ukončení lyžiarskej sezóny 

Po skončení zimnej sezóny treba sklznicu ochrániť pred vysušením a hrany proti korózii, keďže sa lyže nebudú dlhšie používať. Za vašu starostlivosť sa vám lyže či snowboard odvďačia dlhšou životnosťou a lepším zážitkom z ďalšej jazdy.

Nové lyže

Prekvapením môže byť fakt, že aj nové lyže alebo snowboard potrebujú servis. Asi 90% závodných lyžiarov si nechá vyrobený „polotovar" znova naformátovať (zarovnanie plochy sklznice a spodnej hrany, finálna štruktúra, bočné uhlovanie hrany, spodný tuning hrany a impregnácia). Lyže tak budú lepšie slúžiť práve vašim potrebám.

servis lyzi a snowboardov bratislava